Silnik i osprzęt 


Silniki i osprzęt
-----
Silnik to najważniejszy element każdego urządzenia mechanicznego, umożliwiający jego bezpieczne i komfortowe użytkowanie. Należy jednak pamiętać, że każdy silnik wymaga odpowiednich dodatków, czyli osprzętu. 

Gdy silnik skończy życie…

Przyczyny awarii silnika mogą być różne – zerwany pasek rozrządu lub awaria innego elementu, który demoluje pozostałe mechanizmy, uniemożliwiając dalszą eksploatację urządzenia. 
W tej sytuacji pozostają dwa rozwiązania – naprawa uszkodzonej części lub wymiana na inną. Wiele osób, przede wszystkim ze względów finansowych, kupuje odpowiednie części silnikowe, decydując się tym samym na naprawę. 
W sklepach motoryzacyjnych znaleźć można praktycznie wszystkie części do silników: bloki silnikowe, elementy napędu, paski rozrządu, głowice cylindrów, kolektory ssące, pompy podciśnienia, przepustnice, turbosprężarki, zwieszenia itp. 
Kupując części silnikowe należy zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne silnika – nawet niewielka różnica może okazać się przeszkodą, uniemożliwiając naprawę uszkodzonego elementu.
  • Blok silnika

    Blok silnika jest głównym elementem konstrukcyjnym w tłokowym silniku spalinowym, a choć każdy z producentów przekonuje nas o jego niezawodności, nie ma chyba kierowcy, który nie przekonał się o tym, że czasem są to obietnice bez pokrycia. Ze względu na znaczenie, jakie ma blok silnika części w nim stosowane powinny być dobierane z dużą starannością, w naszym sklepie można więc liczyć na coś więcej niż tylko na ich bogaty wybór. W przygotowanej przez nas ofercie znajdują się nie tylko wały korbowe, ale również odmy (odpowietrzenie skrzyni korbowej), a ponieważ ich roli w silniku nie można określić inaczej niż jako znaczącą, zadbaliśmy o to, aby były to rozwiązania oferowane jedynie przez sprawdzonych producentów. jednocześnie staramy się, aby oferowane przez nas produkty znajdowały zastosowanie w bardziej i mniej popularnych modelach samochodów.

  • Głowice cylindrów
  • Kolektory ssące
  • Recyrkulacja spalin EGR
  • Rozrząd
  • Smarowanie silnika
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 102 elementów
Płatności