Silnik i osprzęt 


Silniki i osprzęt
-----
Silnik to najważniejszy element każdego urządzenia mechanicznego, umożliwiający jego bezpieczne i komfortowe użytkowanie. Należy jednak pamiętać, że każdy silnik wymaga odpowiednich dodatków, czyli osprzętu. 

Gdy silnik skończy życie…

Przyczyny awarii silnika mogą być różne – zerwany pasek rozrządu lub awaria innego elementu, który demoluje pozostałe mechanizmy, uniemożliwiając dalszą eksploatację urządzenia. 
W tej sytuacji pozostają dwa rozwiązania – naprawa uszkodzonej części lub wymiana na inną. Wiele osób, przede wszystkim ze względów finansowych, kupuje odpowiednie części silnikowe, decydując się tym samym na naprawę. 
W sklepach motoryzacyjnych znaleźć można praktycznie wszystkie części do silników: bloki silnikowe, elementy napędu, paski rozrządu, głowice cylindrów, kolektory ssące, pompy podciśnienia, przepustnice, turbosprężarki, zwieszenia itp. 
Kupując części silnikowe należy zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne silnika – nawet niewielka różnica może okazać się przeszkodą, uniemożliwiając naprawę uszkodzonego elementu.
 • Blok silnika

  Blok silnika jest głównym elementem konstrukcyjnym w tłokowym silniku spalinowym, a choć każdy z producentów przekonuje nas o jego niezawodności, nie ma chyba kierowcy, który nie przekonał się o tym, że czasem są to obietnice bez pokrycia. Ze względu na znaczenie, jakie ma blok silnika części w nim stosowane powinny być dobierane z dużą starannością, w naszym sklepie można więc liczyć na coś więcej niż tylko na ich bogaty wybór. W przygotowanej przez nas ofercie znajdują się nie tylko wały korbowe, ale również odmy (odpowietrzenie skrzyni korbowej), a ponieważ ich roli w silniku nie można określić inaczej niż jako znaczącą, zadbaliśmy o to, aby były to rozwiązania oferowane jedynie przez sprawdzonych producentów. jednocześnie staramy się, aby oferowane przez nas produkty znajdowały zastosowanie w bardziej i mniej popularnych modelach samochodów.

 • Głowice cylindrów

  W silnikach spalinowych znajduje się wiele istotnych elementów, bez których całość maszyny nie będzie mogła poprawnie pracować. Jednym z takich ważnych elementów jest głowica cylindra. Wszystkie jej części można znaleźć w naszym sklepie – w rozsądnych cenach!

  Czym jest głowica cylindra?

  Jest to część zamykająca cylinder silnika lub cylindry, jeśli mowa o głowicy wspólnej. Zamknięcie cylindra umożliwia proces sprężania powietrza czy mieszanki paliwowo-powietrznej między tłokiem a głowicą. Głowica wpływa też na sztywność korpusu silnika i pełni jeszcze wiele innych funkcji, z uwagi na fakt, iż to właśnie w niej znajduje się wiele kanałów olejowych i chłodniczych oraz różnorakie czujniki.

  Głowice cylindrów – nasza oferta 

  W naszym sklepie, w kategorii „Głowice cylindrów” można znaleźć takie jej elementy jak popychacze zaworów, uszczelki głowicy, uszczelki pokrywy zaworów, uszczelki kolektorów oraz dział „Pozostałe”, w którym można natrafić na przykład na pierścień uszczelniający. Szeroki asortyment sprawia, że każdy klient znajdzie u nas coś solidnego, co przyda się w naprawie uszkodzeń zewnętrznych i wewnętrznych różnego rodzaju głowic. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty i złożenia zamówienia!

 • Kolektory ssące
 • Recyrkulacja spalin EGR
 • Rozrząd
 • Smarowanie silnika

  Silnik to najważniejsza część każdego pojazdu i wielu różnych urządzeń. Tylko dzięki niemu maszyny są w stanie poprawnie działać – to właśnie silnik zamienia bowiem energię na pracę. Energia ta może mieć różne formy (na przykład chemiczna, cieplna czy elektryczna). Najważniejsze jest jednak to, że silnik – by dobrze działać – musi być odpowiednio pielęgnowany. Konieczne jest uzupełnianie w nim poziomu oleju, czyli wykonywanie tak zwanego smarowania silnika. 

  W czym pomaga smarowanie silnika?

  Olej silnikowy chroni pojazdy przed zbyt szybkim zużyciem, jednak i on sam z czasem się zużywa. Uzupełnianie jego poziomu powinno być regularne, przy czym należy pamiętać, że wlew oleju w każdym modelu pojazdu umieszczony jest w nieco innym miejscu. Zawsze warto wcześniej sprawdzić poziom oleju, by nie było go zbyt dużo, ale też żeby nie było go zbyt mało. 

  Smarowanie silnika – nasza oferta 

  W naszej kategorii „Smarowanie silnika” zainteresowani znajdą kolejne podkategorie – pompy oleju, miski olejowe, bagnety oraz dział „Pozostałe”, w którym można kupić między innymi uszczelki chłodnicy, uszczelki podstawy oraz silikon pastę do uszczelek. Zachęcamy wszystkich do przejrzenia naszej oferty i złożenia zamówienia!

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 107 elementów
Płatności