Informacja

Najczęściej kupowane

Smarowanie silnika 

Silnik to najważniejsza część każdego pojazdu i wielu różnych urządzeń. Tylko dzięki niemu maszyny są w stanie poprawnie działać – to właśnie silnik zamienia bowiem energię na pracę. Energia ta może mieć różne formy (na przykład chemiczna, cieplna czy elektryczna). Najważniejsze jest jednak to, że silnik – by dobrze działać – musi być odpowiednio pielęgnowany. Konieczne jest uzupełnianie w nim poziomu oleju, czyli wykonywanie tak zwanego smarowania silnika. 

W czym pomaga smarowanie silnika?

Olej silnikowy chroni pojazdy przed zbyt szybkim zużyciem, jednak i on sam z czasem się zużywa. Uzupełnianie jego poziomu powinno być regularne, przy czym należy pamiętać, że wlew oleju w każdym modelu pojazdu umieszczony jest w nieco innym miejscu. Zawsze warto wcześniej sprawdzić poziom oleju, by nie było go zbyt dużo, ale też żeby nie było go zbyt mało. 

Smarowanie silnika – nasza oferta 

W naszej kategorii „Smarowanie silnika” zainteresowani znajdą kolejne podkategorie – pompy oleju, miski olejowe, bagnety oraz dział „Pozostałe”, w którym można kupić między innymi uszczelki chłodnicy, uszczelki podstawy oraz silikon pastę do uszczelek. Zachęcamy wszystkich do przejrzenia naszej oferty i złożenia zamówienia!

 • Pompy oleju

  Silnik to bardzo ważny element każdej maszyny, który pozwala jej pracować, a więc wykonywać należycie swoje zadania. Żaden silnik spalinowy nie działałby poprawnie, gdyby występowało w nim zbyt duże tarcie – podobnie jak w ludzkich stawach istnieje specjalna maź, tak i silnik spalinowy potrzebuje układu smarowania, by móc należycie pracować. Samo dostarczanie oleju do silnika to jednak za mało – żeby bowiem mógł dotrzeć do każdej jego części, potrzebna jest specjalna pompa. Czym są pompy oleju i jakie produkty tego typu mamy w sprzedaży?

  Pompa oleju – co to jest?

  Pompa oleju to element układu silnika – a konkretnie element układu smarowania silnika spalinowego. Część ta odpowiedzialna jest za tłoczenie oleju silnikowego do kanalików jednostki napędowej. Jej działanie jest konieczne, by móc ochronić poszczególne elementy silnika przed zatarciem. 

  Pompy oleju – nasza oferta

  W naszej ofercie, w kategorii „Pompy oleju” można znaleźć szereg produktów, pasujących do różnych pojazdów. To zarówno same pompy, jak i napędy pompy. Wszystkie produkty są dobrze opisane, dzięki czemu zainteresowane osoby od razu wiedzą co kupują. Ceny zaś są bardzo rozsądne jak za tak solidne produkty. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą, a także z asortymentem innych produktów w naszym sklepie – nie tylko należących do działu „Smarowanie silnika”, ale i „Filtry do samochodu”, „Głowice cylindrów” czy „Blok silnika”.

 • Miski olejowe

  Żaden silnik nie będzie należycie pracował, jeśli nie będzie posiadał sprawnego układu smarowania – który chroni przed zatarciem poszczególnych jego części, a w konsekwencji przed zepsuciem. W naszym dziale „Smarowanie silnika” zainteresowani znajdą różne kategorie produktów, związanych z układem smarowania. To „Pompy oleju”, „Bagnety” oraz „Miski olejowe”, a także dział „Pozostałe”, gdzie można znaleźć i inne, pomocne rzeczy. Czym są miski olejowe i jakie produkty tego typu można u nas nabyć?

  Czym jest miska olejowa? 

  Miska olejowa jest pojemnikiem na olej smarujący silnik. Jest to więc bardzo ważny element całego układu smarowania. Miska olejowa umieszczona jest poniżej wału korbowego silnika. Warto wiedzieć, że olej z miski zasysany jest przez pompę olejową, a więc są to produkty, które ze sobą współdziałają. Z pompy olejowej olej jest zaś pod ciśnieniem dostarczany specjalnymi kanalikami do wszystkich elementów silnika. Zapobiega tym samym nadmiernemu tarciu, a w konsekwencji zatarciu silnika. Poziom oleju w misce olejowej należy regularnie uzupełniać, ponieważ z czasem się on zużywa.

  Miska olejowa – nasza oferta

  W asortymencie naszego sklepu można znaleźć wysokiej jakości, solidne miski olejowe. Warto przy tym wiedzieć, że istnieją układy z suchą miską olejową lub miską olejową mokrą. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty produktów do smarowania silnika!

 • Bagnety

  Zapewnienie odpowiedniego poziomu oleju w silniku spalinowym pojazdu to zadanie każdego właściciela. W ten sposób dba się o cały silnik oraz jego odpowiednią pracę. Olej bowiem zapobiega zatarciu poszczególnych elementów silnika, co doprowadziłoby do jego awarii. Żeby jednak sprawdzić poziom oleju w misce olejowej, potrzebny jest odpowiedni produkt – bagnet. Co to takiego?

  Bagnety do sprawdzania oleju

  Bagnet poziomu oleju to specjalna miarka, która jest w stanie pokazać jaki jest aktualnie poziom oleju w misce olejowej. W tej chwili coraz częściej o poziomie oleju informuje właściciela pojazdu komputer pokładowy, jednak jest wiele pojazdów, w których trzeba wszystko sprawdzać w tradycyjny sposób. Czasem zresztą i tak warto – żeby upewnić się, że komputer rzeczywiście mówi prawdę. Taka miarka oleju w aucie nie jest produktem drogim, a bardzo się przydaje. Trzeba tylko pamiętać, by silnik był zimny, a teren równy. Wystarczy przetrzeć bagnet szmatką, a następnie włożyć w to samo miejsce, z którego go wzięliśmy i wyciągnąć – sprawdzając do jakiego poziomu dochodzi olej. Posługujemy się miarką F (Full) i L (Low). Poziom powinien być mniej więcej pośrodku.

  Miarki oleju – nasza oferta 

  W naszej kategorii „Smarowanie silnika” posiadamy różne produkty do sprawdzania jego poziomu i jego uzupełniania. To nie tylko bagnety, ale również miski olejowe czy pompy oleju. W sklepie posiadamy zaś dużo więcej przydatnych rzeczy do pojazdów, w tym między innymi filtry oleju, wały korbowe, kolektory ssące czy głowice cylindrów. Zachęcamy do przejrzenia naszej bogatej oferty!

 • Pozostałe
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Płatności