Informacja

Najczęściej kupowane

Głowice cylindrów 

W silnikach spalinowych znajduje się wiele istotnych elementów, bez których całość maszyny nie będzie mogła poprawnie pracować. Jednym z takich ważnych elementów jest głowica cylindra. Wszystkie jej części można znaleźć w naszym sklepie – w rozsądnych cenach!

Czym jest głowica cylindra?

Jest to część zamykająca cylinder silnika lub cylindry, jeśli mowa o głowicy wspólnej. Zamknięcie cylindra umożliwia proces sprężania powietrza czy mieszanki paliwowo-powietrznej między tłokiem a głowicą. Głowica wpływa też na sztywność korpusu silnika i pełni jeszcze wiele innych funkcji, z uwagi na fakt, iż to właśnie w niej znajduje się wiele kanałów olejowych i chłodniczych oraz różnorakie czujniki.

Głowice cylindrów – nasza oferta 

W naszym sklepie, w kategorii „Głowice cylindrów” można znaleźć takie jej elementy jak popychacze zaworów, uszczelki głowicy, uszczelki pokrywy zaworów, uszczelki kolektorów oraz dział „Pozostałe”, w którym można natrafić na przykład na pierścień uszczelniający. Szeroki asortyment sprawia, że każdy klient znajdzie u nas coś solidnego, co przyda się w naprawie uszkodzeń zewnętrznych i wewnętrznych różnego rodzaju głowic. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty i złożenia zamówienia!

 • Popychacze

  W silniku bardzo wiele elementów musi ze sobą sprawnie współpracować, żeby całe urządzenie działało należycie. Zdarzają się awarie, które można usunąć, jeśli wymieni się odpowiedni, uszkodzony element. Na szczególne przeciążenia cieplne narażone są w silniku spalinowym zawory, których elementem jest popychacz zaworów. Części te można kupić w naszym sklepie!

  Popychacze zaworów – czym są?

  Popychacz zaworów to pewien człon mechanizmu, który przenosi obciążenia wzdłużne. Naciskają na niego metalowe cylindry. Dzięki ich właściwej pracy możliwe jest otwieranie i zamykanie grzybków zaworowych, przez co dostarcza się do maszyny powietrze i usuwa spaliny. Popychacze zaworów to części składowe głowic cylindrów, których zgodne, zsynchronizowane z cyklem pracy tłoka działanie decyduje o poprawnej pracy silnika. Z kolei zbyt wielki lub zbyt mały luz zaworowy może być przyczyną licznych problemów. 

  Popychacze zaworów – nasza oferta

  W naszej ofercie zainteresowani znajdą profesjonalne popychacze zaworów – fabrycznie nowe i oryginalne. Pasują do wielu modeli aut, więc z pewnością każdy znajdzie tu coś odpowiedniego. Zachęcamy do przejrzenia całej naszej oferty – również i innych elementów silnika i osprzętu!

 • Uszczelki głowicy

  Istotną częścią silnika spalinowego jest głowica cylindra. Jest to element zamykający cylinder, co umożliwia sprężanie czynnika roboczego – a więc po prostu pracę urządzenia. Głowica cylindra składa się jednak z wielu elementów, a każdy z nich musi pracować poprawnie, jeśli wszystko ma płynnie działać. Uszczelka głowicy jest właśnie takim istotnym elementem – na szczęście wymiennym, więc w razie czego zawsze można zakupić nową!

  Uszczelki głowicy – co to?

  Uszczelki głowicy teoretycznie nie powinny ulegać uszkodzeniu, jednak wystawianie na gwałtowne zmiany temperatur i wysokie ciśnienie robi swoje. Poprawna praca takiej uszczelki jest niezwykle istotna. To ona bowiem izoluje olej i płyn chłodniczy od siebie, a blok silnika od komór spalania, jak też ma celu zapobiec przedostawaniu się płynu chłodniczego do cylindrów. Nic dziwnego, że czasami takie uszczelki głowicy pękają – ale można je wymienić!

  Uszczelki głowicy – nasza oferta

  Jeśli ktoś poszukuje profesjonalnych uszczelek głowicy, znajdzie je właśnie w naszym sklepie i to w różnych przedziałach cenowych. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszym asortymentem, obejmującym także inne elementy silnika oraz różnych układów samochodowych!

 • Uszczelki pokrywy zaworów

  W naszym sklepie dostępne są różnego rodzaju uszczelki pokrywy zaworów. Wszyscy zainteresowani mogą znaleźć tu solidne produkty tego rodzaju, dzięki którym można będzie wymienić uszkodzone elementy w wozie. Uszczelki pokrywy zaworów to bardzo ważne części silnika, których niewłaściwa praca przekłada się także na problemy z samym pojazdem. 

  Czym są uszczelki pokrywy zaworów?

  Uszczelka pokrywy zaworów umieszczona jest między pokrywą zaworową a powierzchnią głowicy silnika. Jej zadaniem jest uszczelnianie połączenia między nimi, by nie wyciekał nigdzie olej silnikowy. Uszkodzenie uszczelki prowadzi do drobnych wycieków, które z czasem się oczywiście powiększają. Może to skutkować trwałym uszkodzeniem jednostki napędowej. Każdy, kto chce się przed tym uchronić, powinien kontrolować stan uszczelki pokrywy zaworów i wymienić ją, jeśli doszło do jej pęknięcia. 

  Uszczelki pokrywy zaworów – nasza oferta

  W ofercie naszego sklepu można znaleźć wiele różnych produktów przeznaczonych do pojazdu – elementy układu chłodniczego, części do karoserii, filtry, elementy układu hamulcowego czy napędowego itd. W dziale „Głowice cylindrów” znajduje się zaś grupa „Uszczelki pokrywy zaworów”. Znajdują się w niej różnorodne produkty, w zróżnicowanych cenach, wśród których z pewnością każdy zainteresowany odnajdzie coś odpowiedniego dla swojego pojazdu!

 • Pozostałe
 • Uszczelki kolektorów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Płatności