Informacja

Najczęściej kupowane

Układ napędowy 

Układ napędowy w aucie to ogólna nazwa na wszelkie mechanizmy, które współuczestniczą w przekazywaniu mocy obrotowej z silnika na koła samochodu. Układ napędowy w samochodzie składa się ze skrzyni biegów, która połączona jest ze sprzęgłem oraz mechanizmem różnicowym. Poprzez wał napędowy przekazuję ona moc na koło, co w oczywisty sposób powoduje, że samochód się porusza. W niektórych układach napędowych możemy też wyróżnić takie urządzenia jak zwolnica, reduktor czy też sprzęgło. Sama konstrukcja układu napędowego zależy od osi, na którą ten jest nałożony. Wyróżniamy zatem zblokowany układ napędowy czy też taki na cztery koła oraz z silnikiem położonym z tyłu samochodu. Same auta osobowe posiadają trzy rozwiązania układu napędowego. Rozróżniamy też klasyczny układ napędowy, gdzie silnik zamontowany jest z przodu konstrukcji pojazdu.

 • Dyferencjały

  Dyferencjał to potoczna nazwa mechanizmu różnicowego, znanego także jako przekładnia różnicowa. Jest to specjalna, mechaniczna przekładnia zębata, która znajduje zastosowanie w układzie napędowym pojazdów. Zadaniem takiego mechanizmu jest przekazywanie jednakowego momentu obrotowego na obydwa koła, mimo napotykanego oporu. Dyferencjał jest elementem nie tyle potrzebnym, co po prostu niezbędnym w każdym pojeździe. Warto więc zainteresować się naszą ofertą!

  Dyferencjały – nasza oferta 

  W naszym sklepie posiadamy mnóstwo różnych produktów, przeznaczonych do pojazdów. To między innymi pompy wody i wentylatory chłodnicy, części do karoserii, filtry do samochodu, ale także elementy silnika. W dziale „Układ napędowy” znajduje się grupa „Dyferencjały”, w której zainteresowani mogą znaleźć naszą ofertę mechanizmów różnicowych. Bez nich koła poruszające się po łuku i pokonujące tym samym inną drogę, mogą ze sobą współpracować. Mimo umieszczenia na jednej osi koła mogą uzyskać różne prędkości obrotowe względem siebie. Potrzebne są do tego także koła zębate reduktora. W naszym asortymencie zainteresowani znajdą dobrej jakości dyferencjały do swoich pojazdów – zachęcamy więc do skorzystania z naszej oferty!

 • Półosie, przeguby, wały

  Układ napędowy to bardzo ważna część każdego pojazdu. To właśnie dzięki niemu następuje proces przekazu mocy obrotowej z silnika na koła napędu. W skład takiego układu napędowego wchodzi wiele elementów, w tym między innymi skrzynia biegów, sprzęgło, dyferencjał czy wał napędowy. Wśród części takiego układu znajdują się także półosie i przeguby. Półoś napędowa łączy skrzynię biegów lub most napędowy z piastą koła. Z kolei przeguby napędowe dzielą się na nierównobieżne i równobieżne. Są to elementy łączenia wałów, zastosowane w celu przekazywania momentu obrotowego, dopuszczającego znaczne odchylenie kątowe osi. Wały zaś służą do przenoszenia momentu obrotowego i obracają się wokół własnej osi razem z tymi elementami, które są do nich przytwierdzone. Półoś napędowa również jest wałem. 

  Półosie, przeguby, wały – nasza oferta 

  W ofercie naszej firmy zainteresowani znajdą bogatą ofertę elementów układu napędowego. W dziale „Układ napędowy”, w podgrupie „Półosie, przeguby, wały” znajdują się wysokiej jakości części – niezbędne do prawidłowego działania pojazdu. Wszystkie propozycje są dobrze opisane, więc łatwo jest wybrać potrzebny produkt. Zachęcamy również do przejrzenia innych rzeczy do samochodów, jakie można znaleźć w naszym sklepie – zamków, klap bagażnika, wentylatorów chłodnicy, elementów bloku silnika i innych!

 • Skrzynie biegów

  Skrzynia biegów to element pojazdu, który każdy doskonale kojarzy. Jest to element układu napędowego pojazdu, będący mechanizmem, który umożliwia zmianę przełożenia. Właśnie dzięki skrzyni biegów możliwe jest przekazywanie mocy, którą wytwarza silnik do napędu jakiegoś pojazdu czy innego sprzętu. Skrzynie biegów same w sobie złożone są z wielu części, w związku z czym od czasu do czasu może się pojawić konieczność ich naprawy czy wymiany. W naszym sklepie, w dziale „Układ napędowy” i w grupie „Skrzynie biegów” zainteresowani odnajdą wiele przydatnych elementów, które z pewnością przydadzą się w chwili awarii!

  Skrzynie biegów – nasza oferta 

  W dziale związanym ze skrzyniami biegów można natrafić na kolejne, mniejsze podgrupy. Wszystko jest sprawnie uporządkowane, żeby każdy potencjalny klient szybko znalazł potrzebny mu przedmiot. Czegoś do swojego pojazdu można szukać wśród lewarków i wybieraków, ale także w grupie „Pozostałe”, gdzie między innymi dostępna jest tuleja wtyku elektrycznego i łącznik. W naszym sklepie można jednak znaleźć także mnóstwo innych produktów do pojazdów – części bloku silnika, rozrządu, części do karoserii czy filtry do samochodu. Zachęcamy do przejrzenia naszego asortymentu i do zakupów!

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Płatności