Informacja

Najczęściej kupowane

Chłodzenie silnika 

Części do chłodzenia silnika

Chłodzenie silnika jest czynnością, która wydatnie przyczynia się do zwiększenia jego żywotności. Ona sama powinna być jednak wykonywana z dużą starannością, a przede wszystkim – z wykorzystaniem rozwiązań wysokiej klasy. Oferta naszego sklepu umożliwia prawidłowe wykonanie tego zadania, obejmuje bowiem części do chłodzenia silnika, które będą w stanie spodobać się nie tylko amatorom, ale również profesjonalistom. Obejmuje ona pompy wody, przewody układów chłodzenia, wentylatory chłodnicy oraz termostaty, a wszystkie składające się na nią elementy charakteryzuje zarówno wysoka jakość, jak i łatwość wykorzystania w praktyce. Każdy z elementów posiada nie tylko staranny opis, ale i szczegółowe informacje na temat tego, w jakich samochodach znajduje zastosowanie, nie ma więc ryzyka popełnienia błędu nawet, jeśli nie jest się jeszcze zawodowcem. 

 • Pompy wody

  Pompa wody w samochodzie

  Kiedy silnik w samochodzie zostanie uruchomiony, to w komorze spalania temperatura błyskawicznie rośnie, osiągając nawet 1900 stopni Celsjusza. Dlatego niezbędny jest efektowny system chłodzenia, którego jednym z elementów jest pompa wody.

  Czym jest pompa wody w samochodzie

  Sam system chłodzenia to chłodnica powietrza, wody, oleju wentylatory oraz właśnie pompa wody. Ten ostatni element nie jest szczególnie skomplikowany w sensie budowy i składa się z korpusu, wspólnego wałka z kołem napędowym oraz wirnika, który osadzony jest na łożysku.

  Jak działa pompa wody w samochodzie

  Pompa jest napędzana mechanicznie poprzez absorbowanie obrotów silnika, które są konieczne do obracania wirnikiem. Ten poprzez obrót pozwala na podjęcie cyrkulacji chłodziwa w systemie. Najczęściej w konstrukcji wykorzystywany jest pasek zębaty, który ma za zadanie wprawienie w ruch wałów rozrządu silnika. Czasami wykorzystywane są paski typu Poly-V, które pozwalają na zdecydowanie płynniejszą oraz cichszą pracę urządzenia, nawet przy wysokich prędkościach obrotu silnika. Stosowane są również pompy wody, które nie są napędzane tym samym paskiem, co układ rozrządu. Tego typu konstrukcję uznawane są za stabilniejsze i solidniejsze.

  Kiedy warto wymienić pompę wody?

  Każdy element w samochodzie prędzej czy później zużywa się i staję się dysfunkcjonalny. Nie inaczej jest z pompą. Tą należy wymienić, kiedy dokonujemy wymiany napędu rozrządu lub paska osprzętu. Najczęściej robi się to w zależności od modelu pojazdu po przejechaniu sześćdziesięciu tysięcy lub stu tysięcy kilometrów. Jeśli pompa nie zostanie wymieniona na czas, może doprowadzić do poważnej i bardzo kosztownej awarii całego silnika. Warto także pamiętać, że raz wyjętej pompy nie należy ponownie wkładać do silnika. Koszt takiej operacji jest tutaj zależny od samochodu, jaki posiadamy. Cena pompy wody w samochodzie może się wahać od niewiele ponad stu złotych do nawet kilkuset złotych. Sama wymiana nie powinna sprawić doświadczonemu mechanikowi większych problemów. 
 • Wentylatory chłodnicy

  Wentylator chłodnicy jest jednym z najprostszych, ale jednocześnie bardzo ważnych części pojazdu. To być może najprostsze urządzenie w samochodzie, które jednak spełnia istotną funkcję – jego niewłaściwa praca może wiązać się z przegrzaniem silnika i awarią całego pojazdu. Jeśli doszło do podobnej sytuacji, wentylator chłodnicy musi zostać zmieniony. To konieczne także i wówczas, gdy aktualny produkt działa coraz gorzej i trzeba go wymienić dla bezpieczeństwa. W naszej ofercie zainteresowani znajdą profesjonalne wentylatory chłodnicy i części do nich!

  Jak działa wentylator chłodnicy?

  Zadaniem wentylatora chłodnicy jest pomoc w wymianie ciepła, przepływającego przez chłodnicę. Zwiększa on prędkość przepływu powiększa, a dzieli się na 2 rodzaje – wersje pchające i wersje ciągnące. Jest to bardzo ważne urządzenie, działające w całym zespole elementów. 

  Wentylatory chłodnicy - oferta

  W naszej ofercie znaleźć można solidne wentylatory chłodnicy oraz ich części, przeznaczone do konkretnych pojazdów. Zachęcamy do zakupów – tym bardziej, że w całym asortymencie sklepu można wyszukać wiele solidnych produktów, przeznaczonych do pojazdu. Popychacze, wały korbowe, siłowniki, zamki do drzwi w aucie, pompy wody, rozrząd, filtry do samochodu – to tylko niektóre elementy, na jakie można natrafić!

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Płatności