Informacja

Najczęściej kupowane

Amortyzatory i elementy 

 • Amortyzatory Przednie

  Wszystkie elementy samochodu się z czasem zużywają, co jest zwyczajnie procesem nieuniknionym. Część z nich jednak jest znacznie bardziej narażona na zużycie od innych. O jakie części samochodowe chodzi? Jednym z takich bardzo szybko zużywających się elementów pojazdu, zwłaszcza na polskich drogach, jest amortyzator przedni. Jego odpowiednia kondycja jest niezbędna dla prawidłowego działania pojazdu, więc w razie stwierdzenia jakichkolwiek problemów, należy dokonać jak najszybszej wymiany.

  Zadbaj o amortyzatory

  Amortyzatory przednie mają wyjątkowo trudne zadanie na polskich drogach, ponieważ przyjmują na siebie bezpośrednie konsekwencje bardzo słabej jakości wielu dróg w naszym kraju. Nie należy jednak traktować ich tylko jako elementu wygody jazdy. Amortyzatory przednie, a właściwie ich odpowiedni stan, wpływają także na całą masę innych podzespołów samochodu, w tym między innymi na wahacze, ale nawet też na klocki hamulcowe i cały układ hamulcowy. Warto się zaopatrzyć w nowy amortyzator przedni, jak tylko dotychczasowy amortyzator zaczyna niedomagać, jak również trzeba zadbać o to, by cały osprzęt współczesnego amortyzatora był na odpowiednim poziomie technicznym. Jest to równie ważne, jak sam amortyzator.

 • Amortyzatory Tylne

  Samochody to urządzenia niekoniecznie bardzo skomplikowane, ale zawsze złożone z wielu elementów. Mają one równocześnie wpływ na swoje podstawowe zadanie oraz na pracę ogromnej części pozostałych podzespołów. Amortyzator tylni to znakomity przykład właśnie takiego urządzenia, ponieważ od jego stanu technicznego zależy przede wszystkim nasz komfort jazdy, ale także tempo zużywania się wszystkich innych elementów układu jezdnego. Jak należy postępować z amortyzatorami?

  Nie zaniedbuj amortyzatorów

  Amortyzatory tylnie kojarzymy przede wszystkim jako ten element samochodu, który pozwala nam płynnie poruszać się po drodze, bez podrzucania i bujania, odczuwalnego zwłaszcza na tylnej kanapie. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że amortyzator tylni ma wpływ także na naszą drogę hamowania, przyczepność, zdolność samochodu do odpowiedniego wchodzenia w zakręty, a nawet na to, jak szybko zużywają się opony czy klocki hamulcowe. Dbanie o to, aby amortyzatory były zawsze w dobrej kondycji, jest zadaniem kluczowym dla wygody jazdy samochodem i dla tego, ile będziemy płacić za naprawy u mechanika. Dlatego jeśli tylko amortyzator zaczyna pracować nie najlepiej, od razu zdecyduj się na zakup nowego.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Płatności