Hamulce tarczowe

Informacja

Najczęściej kupowane

Hamulce tarczowe 

Hamulec tarczowy znajduje dość powszechne zastosowanie w różnych maszynach. Jest to rodzaj hamulca ciernego, działającego w ten sposób, że siła tarcia działa na powierzchni siłowej tarczy. Motocykle, motorowery, skutery, samochody, a nawet rowery – wszystkie te pojazdy wykorzystują obecnie hamulce tarczowe. Można je znaleźć właśnie u nas!

Jak działają hamulce tarczowe? 

Hamulce tarczowe posiadają wiele zalet – stąd tak powszechne ich stosowanie. Zasada ich działania jest dosyć prosta, a one same są wydajne, lekkie i bezpieczne. W dodatku rzadko ulegają awariom, a jeśli nawet, to ich serwisowanie nie jest wcale szczególnie drogie. Gdy naciśnie się na pedał hamulca, zwiększa się ciśnienie płynu hamulcowego w przewodach hamulcowych, co z kolei wytwarza odpowiednią siłę hamowania, oddziałującej na okładziny cierne klocków hamulcowych. 

Hamulce tarczowe – nasza oferta

W ofercie naszego sklepu zainteresowani znajdą wysokiej jakości hamulce tarczowe i takie ich elementy, jak zacisk hamulcowy. Nasza oferta jest dość obszerna – dopasowana do konkretnego modelu pojazdu, dzięki czemu zawsze można dobrać produkt stosownie do jego przeznaczenia. W naszym asortymencie posiadamy zresztą o wiele więcej produktów do układu hamulcowego, a także między innymi filtry do samochodu czy części do karoserii. Zachęcamy do zakupów!

 • Zaciski

  Zaciski hamulcowe to bardzo ważne części układu hamulcowego, bez których nie byłoby możliwe skuteczne, bezpieczne hamowanie pojazdu. Muszą to być odpowiednio solidne, wysokiej jakości produkty, ponieważ uzależnione jest od nich bezpieczeństwo osób poruszających się wozem, a pracują one w dość trudnych warunkach. Co warto o nich wiedzieć?

  Zacisk hamulcowy – co to takiego?

  To właśnie w zacisku hamulcowym powstaje siła, zdolna przeprowadzić proces hamowania, w którego trakcie między dwoma klockami hamulcowymi ściskana jest tarcza hamulcowa. Zaciski hamulcowe dzielą się na różne rodzaje: stałe, pływające i przesuwne. Mogą być również wykonywane z różnych materiałów, chociaż najczęściej spotyka się je w wersji żeliwnej, o specjalnym składzie, by produkt był bardzo wytrzymały. 

  Zacisk hamulcowy – nasza oferta

  W ofercie naszego sklepu zainteresowani odnajdą wiele różnych produktów do pojazdów. To przeróżne filtry do samochodu, części do karoserii, elementy układy chłodzenia silnika, jak również układu napędowego, kierowniczego czy właśnie hamulcowego. W naszym asortymencie znajduje się wiele zacisków hamulcowych, przeznaczonych do konkretnych modeli aut. Z pewnością każdy odnajdzie tu coś do swojego pojazdu. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty oraz do złożenia zamówienia!

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Płatności