Informacja

Najczęściej kupowane

Układ hamulcowy 

Sprawny układ hamulcowy to komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zdarza się jednak, że hamulec odmawia posłuszeństwa – w tej sytuacji konieczne staje się zdiagnozowanie zaistniałego problemu oraz naprawa uszkodzonego elementu. 

Dlaczego warto kupować nowe części hamulcowe?

Większość właścicieli pojazdów mechanicznych wychodzi z założenia, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są nowe części do układu hamulcowego, które bez problemu można nabyć w sklepach motoryzacyjnych. Przyznać należy, że jest w tym stwierdzeniu sporo racji – nowe części do układu hamulcowego posiadają gwarancję producenta, zapewniając bezpieczną eksploatację pojazdu. 
W zależności od modelu, awarii mogą ulec różne części do układu hamulcowego. W pojazdach zabytkowych są to głównie czujniki ABS, nota bene, odpowiadające przede wszystkim za prawidłową pracę silnika. 
Równie często uszkodzeniu ulegają hamulce tarczowe, czyli zaciski i czujniki zużycia klocków. 
Wybierając części do układu hamulcowego należy zwracać uwagę nie tylko na stronę finansową, ale przede wszystkim na jakość materiałów, z których wykonane zostały konkretne elementy. Wysokiej jakości części zamienne to gwarancja komfortowej i bezpiecznej eksploatacji pojazdu.

 • Hamulce tarczowe

  Hamulec tarczowy znajduje dość powszechne zastosowanie w różnych maszynach. Jest to rodzaj hamulca ciernego, działającego w ten sposób, że siła tarcia działa na powierzchni siłowej tarczy. Motocykle, motorowery, skutery, samochody, a nawet rowery – wszystkie te pojazdy wykorzystują obecnie hamulce tarczowe. Można je znaleźć właśnie u nas!

  Jak działają hamulce tarczowe? 

  Hamulce tarczowe posiadają wiele zalet – stąd tak powszechne ich stosowanie. Zasada ich działania jest dosyć prosta, a one same są wydajne, lekkie i bezpieczne. W dodatku rzadko ulegają awariom, a jeśli nawet, to ich serwisowanie nie jest wcale szczególnie drogie. Gdy naciśnie się na pedał hamulca, zwiększa się ciśnienie płynu hamulcowego w przewodach hamulcowych, co z kolei wytwarza odpowiednią siłę hamowania, oddziałującej na okładziny cierne klocków hamulcowych. 

  Hamulce tarczowe – nasza oferta

  W ofercie naszego sklepu zainteresowani znajdą wysokiej jakości hamulce tarczowe i takie ich elementy, jak zacisk hamulcowy. Nasza oferta jest dość obszerna – dopasowana do konkretnego modelu pojazdu, dzięki czemu zawsze można dobrać produkt stosownie do jego przeznaczenia. W naszym asortymencie posiadamy zresztą o wiele więcej produktów do układu hamulcowego, a także między innymi filtry do samochodu czy części do karoserii. Zachęcamy do zakupów!

 • Pozostałe
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Płatności