Informacja

Najczęściej kupowane

Układ kierowniczy 

Jak działa układ kierowniczy w aucie i jakie są jego najczęstsze awarie? W tym krótkim wpisie postaram się odpowiedzieć na to pytanie.
Układ kierowniczy w samochodzie to jeden z najważniejszych podzespołów. Jednocześnie jest on bardzo podatny na wszelkie uszkodzenia i awarie. Na kondycje układu kierowniczego wpływa niezwykle wiele czynników. Uszkodzić go mogą zwyczajne dziury w nawierzchni, czy też nagła zmiana temperatury, wilgoć, a nawet zwykłe nierówności. Dlatego właśnie tak ważne jest dokonywanie okresowych przeglądów układu. Sama konstrukcja składa się z kolumny kierownicy i przekładni kierowniczej. W celu zredukowania siły, jakiej kierowca musi użyć, by skręcić samochodem, stosuje się układ wspomagania kierownicy. O ile kiedyś był to ciśnieniowy układ hydrauliczny, w którym siłę wspomagania wytwarzała pompa, to współcześnie dużo chętnie korzysta się ze wspomagania elektrycznego lub przynajmniej hydrauliczno – elektrycznego. System ten jest dużo prostszy, mniej zawodny oraz lżejszy.
  • Pompy wspomagania

    Pompa wspomagania to element układu kierowniczego – bardzo ważny dla jego właściwej pracy. Układ kierowniczy ma za zadanie umożliwić sterowanie pojazdem przez użytkownika. Pompa wspomagania – i cały układ wspomagania kierownicy – są zaś dodane po to, by zmniejszyć siłę potrzebną do pokonania oporu kół przy ich skręcaniu. Pompa wspomagania tłoczy płyn hydrauliczny do przekładni kierowniczej, skąd zespół zaworów przepuszcza go do wnętrza przekładni. Takie pompy wspomagania można zakupić w naszym sklepie!

    Pompy wspomagania – nasza oferta

    W naszym sklepie, w dziale „Układ kierowniczy” znajduje się grupa „Pompy wspomagania”, w której posiadamy szeroki asortyment tych produktów. Wszystkie propozycje są dobrze opisane, więc każdy może zamówić to, co jest akurat potrzebne. Różne rodzaje pomp wspomagania przeznaczone są do różnych pojazdów. To przystępne cenowo elementy wysokiej jakości i dużej wytrzymałości. W naszym sklepie można zresztą znaleźć sporo różnych produktów do samochodów – części do karoserii, filtry do samochodu, głowice cylindrów czy pompy wody. Wszystkie najważniejsze elementy można znaleźć w jednym miejscu. Zachęcamy wszystkich do przejrzenia naszej bogatej ofert i zamówienia czegoś dla siebie!

  • Przekładnie kierownicze
  • Przewody układu...
  • Czujniki kąta skrętu
Pokazuje 1 - 15 z 15 elementów
Płatności