Informacja

Najczęściej kupowane

Anteny dachowe 

Anteny samochodowe dachowe

Antena dachowa do samochodu jest urządzeniem niezbędnym, jeśli chcemy bez przeszkód słuchać naszego ulubionego radia czy stosować CB Radio.

Na co zwracać uwagę przy wyborze anteny dachowej do samochodu

Antena dachowa do samochodu powinna być dostosowana do parametrów, które zostały przewidziane w naszym pojeździe. Najbardziej odpowiednia będzie oczywiście antena oryginalna, ale niestety jej zakup wiążę się ze sporym wydatkiem oraz koniecznością odwiedzenia autoryzowanego serwisu samochodowego. Dlatego wielu użytkowników wybiera antenę uniwersalną. W tym przypadku powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej wykonanie i czy wyposażona jest w uszczelkę uniemożliwiającą przeciek wody do wnętrza auta. Bardziej wymagający użytkownicy mogą zdecydować się na antenę teleskopową lub tak zwaną płetwę rekina. Jeśli chodzi nam o wykorzystywanie CB radia, to musimy przygotować się na nieco większy wydatek.

Kiedy warto wymienić antenę?

Antenę dachową należy wymienić, kiedy ulegnie oczywiście uszkodzeniu, ale także w sytuacji, gdy jej parametry nie są dostosowane do naszych rosnących wymagań. Jeśli zauważymy występowanie pierwszych zakłóceń w odbiorze, które najpierw pojawiają się przy złej pogodzie lub silnych podmuchach wiatru, to jest to znak, że wymiana anteny powinna zostać wzięta pod uwagę. Pocieszającą informacją jest to, że cała operacja nie wymaga dużych nakładów finansowych i jeśli nie mamy bardzo wysokich oczekiwań, to jesteśmy w stanie dobrą antenę kupić już za kilkadziesiąt złotych.
Płatności