Informacja

Najczęściej kupowane

Układ elektryczny, zapłon 

Układ elektryczny, zapłon

W przypadku wszystkich silników benzynowych mieszanka paliwowo-powietrzna jest zapalana przez zewnętrzne źródło. Odbywa się to za pomocą iskry elektrycznej wytwarzanej przez układ elektryczny. W naszym sklepie klienci znajdą wszelkie części i produkty, które wymagane są do naprawy czy konserwacji tego ważnego dla pojazdu układu.


Układ zapłonowy


Konstrukcja układu zapłonowego różni się sposobem uzyskiwania wysokiego napięcia, sposobem jego dystrybucji i przenoszenia, sposobem kontrolowania wyprzedzenia zapłonu. Na tej podstawie wyróżniamy cztery główne warianty układów zapłonowych - konwencjonalny zapłon cewki (SZ), zapłon tranzystorowy (TZ), zapłon elektroniczny (EZ) i zapłon całkowicie elektroniczny (VZ). Moment zapłonu jest regulowany głównie w zależności od prędkości obrotowej silnika i obciążenia. Elektronicznie sterowane układy zapłonowe uwzględniają również temperaturę silnika i skład mieszanki podczas kontroli rozrządu zapłonu.


Podstawowa znajomość cewek zapłonowych


Zasadniczą funkcją cewki zapłonowej jest generowanie wysokiego napięcia, które przeskakuje na świecy zapłonowej w cylindrze między elektrodą środkową a masą, tworząc iskrę zapłonową. Cewka zapłonowa przyczynia się zatem znacznie do niezawodnego zapłonu, a tym samym do wydajnej i płynnej pracy silnika.

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Płatności